24 maja 2019 20:52 | Aktualności

CYFROWA MAJÓWKA

Nasza Szkoła wzięła udział w konkursie „Cyfrowa Majówka” organizowanym ramach realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK projekcie „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.

W dniach od 13.05 do 17.05 br. w naszej szkole działo się wiele w ramach konkursu.

W poniedziałek (13.05) uczniowie klas IV-VIII i III gimnazjum wzięli udział w warsztatach na temat hejtu. Pracując w zespołach starali się określić co czują osoby, które zostały dotknięte hejtem, czym się kierują osoby hejtujące i jakie mogą być konsekwencje  dla ofiary i dla sprawcy?

Dla uczniów klasy 0 oraz klas I-III zostały zorganizowane warsztaty z programowania. Uczniowie najpierw rozkodowywali ukryte wyrazy a nawet sami kodowali nowe słowa. Następnie rysowali robota zgodnie z kodem. Narysowane roboty pięknie pokolorowali. Jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa z Ozobotami. Na kartach pracy starali się tak pokolorować trasę aby robocik przejechał trasę zgodnie z zadaniem jakie miał.

Ostatnim akcentem minionego tygodnia było przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy VI na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z komputera i Internetu.

To był ciekawy tydzień dla całej społeczności. Uczniowie także w czasie zajęć świetlicowych a nawet w czasie przerw śniadaniowych oglądali filmiki ze strony cybersecurity.pl, w których poruszane były kwestie bezpieczeństwa w Internecie. Na zajęciach świetlicowych rozwiązywane były również dyktanda graficzne i inne karty pracy związane z kodowaniem.

CYFROWA MAJÓWKA