11 grudnia 2019 14:35 | Aktualności

Wycieczka do Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej

Dnia 4.12, przedszkolaki razem z kolegami i koleżankami z klas I-III, wzięły udział w wycieczce do Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie. Na miejscu zapoznały się z historią drewnianych zabawek i ich twórców. Dzieci mogły również pobawić się w specjalnie przeznaczonym do tego kąciku zabaw.

Kolejnym etapem wycieczki był udział w warsztatach pt. „tradycyjne ozdoby choinkowe”, na których prowadzący przybliżył uczniom dawne tradycje bożonarodzeniowe z regionu babiogórskiego. Następnie dzieci tworzyły swoje własne ozdoby świąteczne.

Uczniowie mieli również okazję obejrzeć film, przedstawiający kolejne etapy pracy nad drewnianą zabawką oraz odwiedzić warsztat zabawkarza.